| Paul2002356 a întrebat:

Salut! Am gasit o masina care vreau sa o cumpar doar ca are volan pe dreapta si acte de Anglia. Pot sa o inmatriculez in Romania daca ii fac conversie pe stanga? Sau ce mai trebuie sa fac ca sa o pot conduce pentru ca am cautat intruna dar nu am gasit nimic...

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, cu conversia făcută într-un service autorizat in acest sens.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă îi faci conversie poți.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Fugi de astfel de mașini cu volanul pe dreapta, deoarece aceeași mașină o poți găsi în Europa cu volanul pe stânga.