| Autoplex a întrebat:

As dori să cumpăr o mașină din Anglia cu volan pe dreapta sa o aduc și să o înmatriculez in Romania. Cam care este procesul? Dacă merg și o cumpăr trebuie sa îmi fac asigurare din Anglia sa o pot conduce până în România?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te grabi, in curand nu se vor mai inmatricula aceste cocalaro-mobile, decat daca le pui volanul unde trebuie.
RAR-ul deja oprise omologarea lor, intr-o vreme.
Deci, pe langa cei 300 de lire si un telefon, sau ce voiai sa dai pe ea, mai pune si 700-1000 euro pentru conversia la volan pe stanga.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa te grabesti ca odata ce iese UK din Brexit papa inmatriculat masini cu volan pe dreapta