| anonim_4396 a întrebat:

Am incurand examenul la sala la scoala de soferi. nu am facut niciun chestionar, am invatat numai teoria. si o stiu destul de bine. Este rau? am neaparata nevoiea sa fac si chestionare?

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Chestionarele te ajută să te obişnuieşti cu examenul.Deci sunt foarte necesare.

| 0rlando a răspuns:

Și eu am făcut la fel.
Am citit codul rutier de N ori și am luat.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna daca ai inavat teoria, acum aplica ce ai invatat facand chestionare! bafta

| MrSoapte a răspuns:

Asa am facut si eu...nu am facut chestionare dar, am invatat decretul ala! Auzisem de la tot felul de oameni ca...chestionarele sun gresite si niste mizerii de genul asta! Asa ca, am preferat sa invat fff bine, legile si, am luat! Deci, in punctul meu de vedere, ar trebui sa stai linistit!

Răspuns utilizator avertizat
| Radu921 a răspuns:

E foarte important sa discuti intrebarile cu cineva care conduce (are permis) sau cu un profesor de legislatie, eu la scoala de soferi am facut aste. Chestionarele nu sunt f scumpe si e bine sa le cumperi pe cele cat mai apropiate de cele de la examen, in general ultimile variante se gasesc pe la chioscurile de ziare sau pe net, cele din carti in general sunt mai vechi dar sunt bune si alea daca sunt dintr-o editie mai recenra. E IMPORTANT SA FACI CHESTIONARE INAINTE DE EXAMEN, de obicei asta se face la scoala de legislatie cu discutii pe caz si explicarea capcanelor ca sunt destule.

| dnk10 a răspuns:

Da amice. Eu zic sa faci chestionare, macar sa vezi cum te descurci.
Pe e-drpciv sau pe site-ul oficial DRPCIV, platforma + intrebarile sunt exact ca cele de la examenul teoretic... iar daca faci constant 25/26 poti sa stai linistit!

Bafta.

| dnk10 a răspuns:

@MrSoapte
Cum sa fie chestionarele gresite? Pai le faci de pe site-ul oficial al politiei. In plus, nu cred ca strica sa te familiarizezi putin cu platforma si cu intrebarile.

| Prince_Pyckolo_1992 a răspuns:

Eu am facut toate intrebarile din carte fara sa invat teorie sau sa fac de pe net chestionare,,, asa am prins cel mai bine,, fiecare are stilul lui de invatat