| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am nevoie de o recomandare de o marcă de ulei pentru cutia de viteze la un golf 4 1.9 tdi atd manual. Și ce cantitate trebuie! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

2 litri de ulei 75W80, personal iti recomand Ravenol.
Daca e 4motion, 2, 6 litri, acelasi tip.
https://imgur.com/a/HIOTLKD

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

La transmisie nu se pune ulei,ala este un fluid hidraulic,cauti la masina ta, la modelul tau ce fluid foloseste si cat, cumperi de la magazin si ai treminat lucrarea.

Intreaba la reprezentanta ce fluid trebuie si cit, aia ar trebuie sa iti dea informatiile astea.
Ori zi anul masinii, modelul si cati litri si caut pe net si iti zic, daca tu ai net si nu stii sa il folosesti si pentru altceva util.

| Brizbriz a răspuns:

Wd40?!?
vreo douazeci de tone, ca vine al 3lea razboi mondialhee hee

| Brizbriz a răspuns (pentru Brizbriz):

... si nu strica sa faci rezerve tongue

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Nu este la mișto întrebarea.

| anonim_4396 explică (pentru UNEXPERTINCEPATOR):

Stiu, totusi, prefer sa fac haz de necaz (ca vine bubuiala tiermo'nucliara)

SINCER, iti doresc, ca cineva sa iti raspunda corect, si imi cer putin (DOAR putin) scuze ca, glumesc

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Să sperăm că nu dă bomba happy. Poți să glumești liniștit că nu mă deranjează asta. Doar am specificat nu e la mișto întrebarea, că poate așa sună. Sunt mule glume cu golf 4 happy.

| Calingeorgescu a răspuns:

Nu se pune orice ulei 75W80 pe care il gasesti in comert/
La VW uleiul de cutie trebuie sa fie musai api GL4, ca daca pui apiGl5 o sa ai probleme cu sincroanele care se corodeaza in timp.
Turbinanogood se pricepe la Dacia 1300 sa-i dea cu chit si cu var.