| ioni22 a întrebat:

Salut am o drujba chinezeasca si nu stiu ce are porneste numai dacai bag benzina in motor si cand dau soa accelerez sa opreste

Răspuns Câştigător
| paulthegame a răspuns:

E forate simplu trebuie sa o ii reglezi carburatorul, faci in felul urmator la drujba ai langa demarou ai 3 gauri doua jos si unul sus ala de sus e relantiul, jos ai L SI H strangele pe amandoua la maxim, trage la demarou asta e pentru sa arda benzina ca sa poti sa o pornesti, apoi desfaci atat L cat si H la DOI JUMATE NUMERI DOI JUMATE ATAT! tragi socul si daca ai facut totul cum ti-am spus ar trebui sa porneasca din prima s! daca ai nelamuri sunama 0752609221