| Predatorul1 a întrebat:

Salut. Am o Honda nsr 125 din 98.
Am următoarea problemă.
Înainte aveam semnalizari led pe față și normale pe spate, adică pe bec, cu un releu led, funcționau perfect, doar ca la ceva timp trebuia schimbat ledul pentru ca se strica, dar funcționau.
Acum i-am pus și pe spate semnalizari led, adică toate 4 sunt led acum, dar nu mai funcționează stanga sau dreapta, când pun oricare adică stanga sau dreapta, se aprind toate patru și merg ca niște avarii (eu nu am buton de avarii) și niciodată nu mi-a făcut așa.

3 răspunsuri:
| vatadezahar24 a răspuns:

Buna! Probabil totul provine de la leduri, verifica sa nu fie un led ars si daca functioneaza toate sau incearca sa pui alte leduri sa vezi daca problema este asemanatoare. Nu pot zice ca e releul pentru ca din ce ai zis el functiona inainte, dar nu stim daca il afecteaza asta. Cand pornesti pozitia/farurile semnalizarile se pornesc?

| Predatorul1 explică (pentru vatadezahar24):

Ideea e ca e i semnalizare lovită unde are o imperfecțiune da, există și nu merge bine un led, dar ele se aprindeau toate și la montare unde montasem doar 3 ie abia ultima adică a patra a fost aceea cu imperfecțiune, și nu, când pornesc poziția nu se aprind semnalizările, ele se aprind toate patru doar când pun semnal stanga sau dreapta

| Predatorul1 explică (pentru Predatorul1):

Este o semnalizare lovită *