| blue7 a întrebat:

Salut.
Am o mica problema.Am 18 ani si as vrea sa am permis de conducere, dar am mici probleme cu ochiul stang.Nu prea vad la distanta si ma tem ca nu as vedea literele mici si nu mas accepta.
Ce sa fac?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai trei variante: vindecarea ochiului, ochelari sau lentile de contact si ai rezolvat problema. Numai bine!

| 0rlando a răspuns:

Mai bine nu mai da de permis. Ești un pericol pentru tine însuți și pentru ceilalți participanți la trafic.
Decât să mori, mai bine mergi cu autobuzul.

| valentino52 a răspuns:

De obicei vizita medicala e doar o formalitate desi ar trebui tratata mai serios. La mine i-am dat instructorului banii, el a intrat a venit o doctorita si a pus parafele de la vreo 10 doctori unde cica as fi fost controlat si la interne si o multime de altele... in cel mai rau caz ii dai 50 lei femeii de acolo daca problema e ca nu vezi literele mici. Daca nu puneti ochelari.

Răspuns utilizator avertizat
| Stefan55 a răspuns:

Du-te la un control sa te asiguri! E mai bine asa!happy