| geany550 a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu inmatricularea masinilor. Merg ai mei sa scoata numere de inmatriculare pentru o masina noua la Brasov, si intrebarea mea este cat dureaza ca numerele sa fie gata? Se elibereaza in aceeasi zi? Dureaza mai mult daca sunt preferentiale? Dau funda celui mai bun raspuns! Multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de oras. In principiu sunt gata intr o zi

| OldSoul a răspuns:

Numere se elibereaza cel mai adesea in aceeasi zi, acum desigur sunt si cazuri in care se elibereaza ziua urmatoare.
De exemplu la mine in judet daca e zi cu program lung, cele a caror acte au fost depuse dupa ora 15 se elibereaza ziua urmatoare.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

In toata tara este o avalansa de inmatriculari du pa scoaterea taxei. In unele orase se fac programari peste 3 luni.