| Iosif-claudiu_Padurean_1992 a întrebat:

Am o problema la un golf 3 1.8, nu imi mai porneste la cheie,doar impinsa! precizez baterie noua,electromotorul invarte, in 5 metri porneste imediat, ce poate fi? Multam

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Încearcă la pornire să nu atingi pedala de acelerație cât timp dai la demaror. După aprindere (îți dai seama după auz) apeși accelerația.
Mă gândesc că se înneacă dacă toate merg : baterie, electromotor și la împindere o ia din loc

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Mai verifica odată electromotorul prietenewinking

| Iosif-claudiu_Padurean_1992 explică (pentru kar1GaNNN):

Elecromotorul invarte motorul perfect!

| HadesSs a răspuns:

Nu face nimic cand dai la cheie? E posibil sa fie electromotorul daca nu face nimic.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Electromotorul invarte motorul sau doar il auzi? Pune pe cineva sa se uite, in timp ce dai la automat.cred ca nu-ti invarte motorul, poate fi bendixul de vina...