| BogdanYooooooooo a întrebat:

Salut am o statie pioneer Sa-420 model exact ca aici http://www.okazii.ro/......a128876473 si nu stiu pentru ce sunt chestiile alea 3 de merge sa bagi stecherul de la priza. sunt pentru a o alimenta direct sau pentru ce? am ars transformatorul si ma gandeam ca poate ii da direct curent de la 220 w

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, nu o poti alimenta pe acolo.
Alea sunt pentru conectat alte aparate, la priza. Scrie maxim 100W, deci poti pune doar tuner, cd player... Probabil cand setezi pe "Phono", "tuner", alimenteaza acele prize.
Ca sa iti functioneze statia, trebuie sa inlocuiesti transformatorul, direct la 220V nu are cum sa mearga.

| BogdanYooooooooo explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Aaaaaaaaa.am inteles, multumesc frumos

1 răspuns: