| VitalBullet a întrebat:

Am probleme cu ceasurile din bord la un opel vectra c 2002. Merg doar cand au chef. Am desfacut ceasurile am dat cu sprei contact la mufe si pe cele din dreapta de la motor dar la fel fac. In afara de cim care probabil e pe duca mai ar putea fi altceva? Mentionez ca atunci cand nu merg ceasurile daca apas pe butonul de resetare din bord se aprinde kilometrajul dar nu merg acele. M-am uitat si la siguranta dar pare in regula.

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

Acul de kilometraj poate fi de la senzorul de viteza, am avut problema si era o simpla siguranta, iti merg avaria si dezaburirea pe luneta? parerile sunt multe cel mai bine mergi la un electrician auto.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat