| ZanfirMadalin1998 a întrebat:

am și eu o problema la un opel vectra b din. 1996 motor de 1.8 benzina, am umblat la becul din plafon care a fost dat jos de când am luat-o și am încercat sa îl pun și după ce i-am băgat mufele și m-am uitat în bord nu îmi mai indica acele de la turometru nici cel. De la vitezometru acele de la apa, benzina nici mid-ul din bord și când pun contactul nu mi se mai aprind niciun martor în bord și nu îmi mai merg nici semnalizarile ce poate sa aibă, m-am uitat în siguranțe și nu a fost niciuna afectata ce poate avea am nevoie de ajutor urgent

5 răspunsuri:
| Ionut29897 a răspuns:

Salut! eu as zice sa te uiți încă o data mai cu mare atenție la siguranțe.

Dacă ai siguranța arsa, scoate murele înapoi de la bec și după sa i schimbi.

Probabil ai ceva in scurt

| ZanfirMadalin1998 explică (pentru Ionut29897):

Am scos becul din plafon și tot nu merge am schimbat o siguranță roșie de 10 și tot nu s-ia revenit

| Ionut29897 a răspuns (pentru ZanfirMadalin1998):

Off nu-mi pot da seama dacă nu vad cum stau lucrurile

Cel mai bine ar fi sa o duci la cineva sa se uite acolo un pic

| Deian_Ali_1980 a răspuns:

Inseamna ca undeva fura curent sau ai probleme la tabloul de sigurante

| ZanfirMadalin1998 explică (pentru Deian_Ali_1980):

Și o reparație cam cât ar costa?