| Anonim420420 a întrebat:

Salut. Am schimbat azi bieletele si capetele de bara la masina si am observat ca volanul in pozitia in care merge drept nu mai sta normal. Sta putin spre stanga. Ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Regula spune ca dupa orice inlocuire de piese asupra directiei fie ca vorbim de amortizoare, capete de bara, bielete antiruliu etc este necesara a se efectua GEOMETRIA, acei mecanici habarnisti trebuiau sa te informeze asta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa te intorci la aia de ti au schimbat piesele sa iti faca reglajele cum trebuie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Capetele de bară sunt principalele reglaje ale direcției, trebuie făcută geometria când umbli la ele.
Dacă mai ai de înlocuit amortizoare față sau bascule, schimbă-le și mergi să faci geometria.
Dacă sunt bune toate, fă doar geometria.

| Panamax a răspuns:

Te duci la un service sa faci geometria.