| ExpertMen a întrebat:

Am fost cu masina ieri sa schimb kit-ul de ambreaj.Dupa ce am plecat de la service am observat ca volanul nu sta drept in timpul mersului, sta putin spre dreapta. Daca il pun in pozitia normala masina o ia spre stanga.Care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Verifica geometria. Daca nu merge, cel mai bine du-te la un service si spune-le ca volanul tau cand este drept o ia putin spre dreapta. Poate s-a intampla ceva cu firele de la volan(nu stiu sigur).

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Roata din stanga este mai dezumflata.Ai verificat si presiunea in pneuri?