| valentinos2468 a întrebat:

Salut, am si eu o aprilia sr 50 ditech varianta pe injectie.
Trebuie sa ii cumpar ulei motorului si nu stiu daca este 4t sau 2t?
Si mai am o problema cu acul de benzina la relantiu se ridica greu uneori chiar nu se ridica deloc, iar in timpul mersului nu imi indica deloc, cand este ridicat si o accelerez scade.
Problema cu ulei ul este mai importanta ca nu vreau sa ii pun ulei gresit si sa o stric.
Multumesc

1 răspuns:
| TupacIsHere a răspuns:

Clar Ulei 2t dar recomand doar Motul Expert
Acul nu indică benzina din rezervor deoarece în interiorul lui există un plutitor' ( se poate schimba foarte simplu). Dacă cauți pe google: plutitor rezervor scuter' vei vedea despre ce este vorba. Sper ca te-am ajutat