| dragossefu a întrebat:

am un aprilia scarabeo de 50 si nu imi indica cata benzina am in rezervor i-am umpluat aproape rezervorul i-am pus bateria de pe celalalt scuter si tot nu imi indica acul sta jos de tot nu se ridica deloc imi poate da si mie cineva niste sfaturi de la ce ar putea sa fie la ce sa umblu sa incerc sa il fac.

3 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Desfă capacul de la ghidon şi vezi acolo la ceasuri, (unde poţi schimba şi becul de la bord dacă se arde, de exemplu) contactele sunt prinse cu şurubele, mie mi s-a slăbit unul şi nu mai indica... Pui contactul şi umbli cu şurubelniţa pe la alea, să vezi dacă se ridică acul... Baftă!

| viotedy a răspuns:

Verifica daca e pus bine plutitorul in rezervor. poate e spart balonul si intra benzina in el si sta la fund.

| KaPy2 a răspuns:

S-a stricat sonda din rezervor tongue
Cumpără-i o sonda noua și îți va indica cata benzina ai în rezervor, funda?