| madaaaaaaa a întrebat:

Am și eu o problema cu un martor la BMW 320D E90 din 2008.
Am făcut pană și mi-a apărut senzorul de pană, am fost la o vulcanizare unde am făcut pana însă martorul de bord tot nu se stinge. Am nevoie de ajutor. Trebuie sa o pun pe testare ca sa îl reseteze sau ce sa ii fac? Presiunea este de 2 atmosfere! Aici este un link cu eroarea! https://imgur.com/gallery/RGl3m

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Vezi ce scrie la masina aia cit trebuie sa fie presiunea in roti pe fata pe spate si pune aer cit spun aia.Se mai intampla ca senzoru ala sa mai stea dar dupa o vreme se stinge, da nu stiu dei cazul tau.Reseteaza daca ai pus cit aer trebuie, scoatei borna de la baterie si dupa vezi de mai apare.