| Culcat2u a întrebat:

Am și eu o întrebare.De curând un prieten de al meu a primit o trotineta cu motor.Da nu prea înțeleg cu o turează fără să meargă mai tare.Adica apasă și lasă repede butonu de accelerație imediat și tot asa.Dau funda

1 răspuns:
| Pacesica a răspuns:

Este posibil ca trotineta să aibă un sistem de control al vitezei care menține o viteză constantă. Astfel, când prietenul tău apasă butonul de accelerație și îl lasă repede, sistemul poate ajusta automat puterea motorului pentru a menține aceeași viteză.