| Grolsch a întrebat:

Am si eu o problema cu un Opel Astra G Careva 1.6 16V. Ieri de dimineata m-am dus la muncă și am lasat-o in parcare,am mers cu becul la benzină licărind cu ideea ca ii bag benzina cand plec de la munca. Cand am ieșit de la program nu-mi mai porneste masina. Motorul învârte normal,totul se aude normal la ea,nu am niciun senzor aprins in bord, am incercat sa si o împing... Stie cineva ce problema are?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Posibil să ai apă pe fundul rezervorului?
Toarnă 10 l de benzină în ea și mai încearcă.
Sau ai pompa din rezervor arsă. (mergând adesea cu rezervorul aproape gol ea nu se poate răci și după o vreme moare).