| Minca_Danni_1997 a întrebat:

Salut am și eu un Matiz și se blochează cheia în contact și se întâmplă să scot cheia și să rămână aprins bordul sau când merge îmi apare că pornește înainte să îi dau cheie până la capăt și motorul se aude foarte încet și nu pornește care ar fi problema contactul sau altceva?

2 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Cred ca e de vina butucul daca spui ca se blocheaza e posibil sa faca contact imperfect, asta fiind motivul pentru care iti raman ledurile aprinse

| Minca_Danni_1997 explică (pentru IIIshaneIII):

Adică ar trebui alt contact?