| Cosmyn05 a întrebat:

Salut! Am si eu un motor de poket bike de 49cc, motorul pana ieri mergea perferct, la pornit mergea perfect, totul bine si frumos dupa cateva am incercat sa-l pornesc nimic(precizez set motor nou, volanta noua, bobina noua, carburator nou, muzicuta noua, garnituri, semeringuri etc.) am desfacut carburatorul l-am curatat(era curat) am curata si muzicuta, dupa le-am montat si am incercat sa-l pornesc tot nu, desfacut set motorul m-am uitat daca era montat bine(era montat bine). Moturl are are semnele accestea: incerc sa-l pornesc mi se uda bujia, nu tot timpul si daca ii bag in cap la piston tot degeaba. Multumesc o seara frumoasa...

1 răspuns:
| ___SSM0 a răspuns:

Posibil să fie înecat, scoate bujia și Lasă-l să se usuce înăuntru 2, 3 minute, dacă pornește, e bine dacă nu caută pe cineva care se pricepe, Posibil să fie și carburatorul...