| Cosmyn05 a întrebat:

Salut! Am si eu un motor de poket bike de 49cc, motorul pana ieri mergea perferct, la pornit mergea perfect, totul bine si frumos dupa cateva am incercat sa-l pornesc nimic(precizez set motor nou, volanta noua, bobina noua, carburator nou, muzicuta noua, garnituri, semeringuri etc.) am desfacut carburatorul l-am curatat(era curat) am curata si muzicuta, dupa le-am montat si am incercat sa-l pornesc tot nu, desfacut set motorul m-am uitat daca era montat bine(era montat bine). Moturl are are semnele accestea: incerc sa-l pornesc mi se uda bujia, nu tot timpul si daca ii bag in cap la piston tot degeaba. Multumesc o seara frumoasa

1 răspuns:
| Mihai0101 a răspuns:

Ideea ar fi sa verifici foarte bine cu amanuntul carburatorul pompa de benzina daca are si daca da benzina.Sa verifici fisa de la bujie si aia poate fi cauza problemei tale la fel verifici daca face contact si da scanteia cu ia smulsa aproape de bujie