| Madalin_Mada_1992 a întrebat:

Salut,
Am si eu un opel astra caravan cu motor de 2000 disel si am o problema cu acesta. Cateodata nu imi porbinestesub niciun fel, dar daca daca o las o perioada sa zic doua trei zile si incer iar o i-a ideea e ca at cand merge masina nu imi intrerupe nu imi trage mai slab ca am tot ctit pe net ce ar putea sa aiba si multi se plang de aceasta motorizare eu sincer sa fiu am fost mandru sa am o asa masina maia ales cu motor d 2000 sa consume chiar si 4 la % cand merg la consum in rest la 6, ideea e ca imi tot face problema asta acum 2 ani am schmibat pompa de moorina bine at la fel numai pornea, doar ca at numai pornea absolut deloc ac a enit un baiat mecanic care nuprea stia nici el din catte mi-am dat eu seama, dar a reusit sa o porneasca fara niciun fel de aparat, ma gandesc ca daca era pompa nu pornea sub niciun fel intrebarea mea e sa fie iar poampa? sau pur si simplu prinde pe undeva aer? si daca da cum scot aerul ala afara? ca daca ii tot dau la automat la un moment dat o sa omor bateria. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Necunoscut123456789 a răspuns:

Poate sa iti prinda aer pe undeva sau nu e reglata pompa.du-te la un servis si zi sa iti seteze pompa pe calculator.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Masina ta se repara in service, unde primul pas este diagnoza computerizata, nu la un 'mecanic care nu prea se pricepe'. Pana nu-i faci diagnoza degeaba platesti 'mecanici'.
2. Invata sa scrii, ca m-ai ametit cu textul tau agramat, cu litere si punctuatie lipsa.

| Madalin_Mada_1992 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Intr-adevar prietene, da nu am scris corect din punct de vedere gramatical, pentru ca nu m-a interesat asta, insa ajutorl pe care-l voiam eu nu era sa invat gramatica, desii cred ca o cunosc mai bine ca tine. Daca intr-adevar vroiai sa ma ajuti cu ceva era sa imi raspunzi la intrebarea adresata, daca nu stii te rog stai in banca ta pentru ca nimeni nu e nevoit sa citeasca ceea ce nu vrea. Si ca o completare iti multumesc frumos ca ai demostrat ca proverbul "pr...ul nu e prost destul daca nu-i si fudul" este adevarat. Numai bine!