| adrianMarianMarius a întrebat:

Salut, am si eu un opel astra g din 2001 motor 1.6 8v 85 HP cred, nu mi s-a spus cand l-am luat, am si o problema cu el, adică asa cred ca este o problema, n-am mai avut motor pe benzina.
Cand masina e pornită si sta pe loc motorul din când în când are un zvacnet se simte cand stai in masina, ceva de genu. Nu stiu cum sa va explic exact, de la ce poate fi?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toba de esapament cel mai probabil

| Denila123 a răspuns:

Fa un clip si il postezi aici

| NeaNicu78 a răspuns:

Adrian pentru o constatare exactă trebuie sa am mașina în față sa ascult sunetul (sunetele)de unde provin pentru a putea identifica cauza, așa nu o să primești răspunsul dorit, dar poți merge la un atelier auto și să-ți facă o constatare amănunțită, dacă ești din Sibiu te ajut cu plăcere.

| NeaNicu78 a răspuns:

Dacă doar la relatiu se simte este posibil sa ai probleme cu eșapamentului (poate), vibrații, suporți rupți, tampoane eșapament rupte...etc

| adrianMarianMarius explică (pentru NeaNicu78):

M am uitat pe la ea si este c am afectat toba sa fie de la ea,

| adrianMarianMarius explică (pentru NeaNicu78):

Toba asta afectată sa fie de la ea?

| NeaNicu78 a răspuns (pentru adrianMarianMarius):

Posibil