| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am terminat școala de soferi și mai trebuie sa aștept 1 luna sa pot da legal examenul auto, vreau sa știu de la voi cât îmi ia tot acest proces pana sa am permisul în mână.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca dai peste 1 luna testul de cunostinte, pana esti programat la traseu, mai dureaza inca 2-4 saptamani si api inca 1 saptamana, pana vine permisul.
Eu cred ca ai permisul in mana daca iei toate examenel din prima, pe la sfaristul lui Martie - sau inceputul lui aprilie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iei examenul din prima intre 1 si 3 luni. Daca nu cam dublu. Depinde de oras

| DaniTDCI a răspuns:

Nu ai formulat intrebarea corect, cum adica peste o luna poti da legal examenul auto, asta inseamna ca inca nu ai 18 ani, nu?

| anonim_4396 explică (pentru DaniTDCI):

Nu

| florin926481f a răspuns:

Dupa ce iei orasul in cateva zile o sa ai permisul

| Alexandru250201 a răspuns:

Pai daca il iei din prima cam o luna si o sapt maxim
Mie mi-a venit dupa 3 zile lucratoare