| MafteiStefan a întrebat:

Salut, am un atv alaska 200cc sau bashan 200s7 tot aia, intrebarea este cum il fac sa dea rateuri?

3 răspunsuri:
| JustAsimpleUser a răspuns:

Rateurile sunt foarte usor de dat si fara modificari, insa dauneaza extrem de mult motorului ..mai ales unui atv. Nu inteleg de ce nu ii pui tu o evacuare sport si sa l faci sa ti dea un sunet asemanator cu cel al rateului dar mult mai rafinat cand o scoti din viteza...un shift inferior la o turarie mare si o sa ai ceea ce ti doresti fara sa daunezi motorului...