| Iulica29 a întrebat:

Am un ATV cu motor de drujba, e micut..Ideea e ca nu il pot porni.A fost tinut cam un an la tara a si plouat pe el..La ce ar trebui sa ma uit ca sa gasesc problemele care duc sa nu porneasca?

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

Desfaci si cureti tot carburatorul, filtru de aer iar apoi scoti bujia, si verifici daca are scanteie, daca totul e ok pui la loc si eventual bagi niste benzina cu ulei in cap la piston, pui bujia si incerci sa pornesti, succes