| dinucristian2000 a întrebat:

am o intrebare. am un motor de drujba. drujba s-a stricat dar motorul e impecabil merge perfect. as vrea sa pun acel motor pe o bicicleta. doar ceva de plimbare pe la tara si sa am un far de la o baterie incarcata de magnetou. o sa fie necesar la un moment dat sa merg pe asfalt. are ce sa imi faca politia adica e bicicleta normal nu ar trebui sa imi faca ceva. port si casca daca e nevoie dar vreau sa stiu daca e o problema in chestia asta. ajutati-ma dau funda.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca au ce sa-ti faca, respectiv un dosar penal pentru conducere pe drumurile publice fara permis de conducere corespunzator, in cazul expus ai nevoie de categoria AM si fara ca mopedul sa fie inregistrat la primaria localitatii, respectiv 2 infractiuni la circulatia rutiera dintr-un foc.