| SeekMusicTSP a întrebat:

Salut! Am un audi a3 sportback 2.0 Tdi 103 kW din 2010. Am schimbat ambreiajul acum un an, este original, iar când il apas se unde un zgomot cum s-ar lovi fier pe fier, acest zgomot nu este constant totuși, se aude pentru o secundă de fiecare dată când îl apas. Precizez ca tot kitul de ambreiaj este schimbat. Știți ce ar putea avea? Nu șueră, schimbă vitezele foarte fluent și nu smucește mașina. Doar ca se aude pentru o secundă la fiecare calcare a acestuia.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca rulmentul face zgomotul ala, cand se pune in miscare, inainte de a fi in sarcina. Probabil si-a facut un joc.
Atat timp cat nu suiera cu pedala apasata la maxim, nu cred ca vei avea probleme.