| Bobi1233 a întrebat:

Salut am un Ford Focus breck an 2002 motor 1.8 motorina si am vazut pe youtube multi care baga ulei in motorina o merge si al Fordul meu?

10 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Pe internet am vazut unii bagandu-si un deget in fund, incearca si tu daca tot vrei sa faci tot ce vezi pe internet...

| Bobi1233 explică (pentru JohnnyBi):

Da si eu am vazut pe unu JohnnyBi care si-la bagat chiar 2winking

| JohnnyBi a răspuns (pentru Bobi1233):

Si-la? vai steaua ta. ai macar 4 clase de strici limba materna in halul asta?

| Bobi1233 explică (pentru JohnnyBi):

Cu siguranta am mai multe ca tinewinking dupa ce ca esti prost gramada mai faci si figuri. Stai usor ca ramai insarcinatwinking

| JohnnyBi a răspuns (pentru Bobi1233):

Aha. si-la! bine ca are tara prosti ca altfel nu avea cine sa imi spele masina

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-ar putea sa mearga, dar sigur cu consecinte. Motorul tau e prea modern pentru asa teste, sigur o sa apara probleme de la o vreme, daca folosesti ulei de gatit.
In plus, daca pui ulei nefolosit (adica direct de la magazin), se formeaza depuneri in motor, care in timp pot duce chiar la griparea motorului.
Probabil daca ti-ai face o instalatie de biodiesel pentru a prepara uleiul ar mai scadea din riscuri, si l-ai putea folosi si la masina ta.

| Sofer a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa folosesti doar motorina.

| SorinTudor a răspuns:

Ma mir ca nu li se stica injectoarele de la uleiu ala mai bine nu incerca

| nikname a răspuns:

DA merge si merge si ulei simplu fara benzina!