| laly007 a întrebat:

Salut, am un ford focus mk1 din 2004 si vreau sa stiu ce dimensiuni de cauciucuri sunt permise.In talon scrie doar R14, nimic altceva. Exista vreo posibilitate sa pun si marime mai mare?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia vezi ce zice civ-ul...

| mihai69 a răspuns:

Nu fără avizare RAR. Ar trebui să fie (și) menționate pe CIV.

| laly007 explică (pentru mihai69):

Si se poate aviza la rar si marime mai mare R15, 16?

| mihai69 a răspuns (pentru laly007):

Întreabă acolo, eu nu lucrez la ei.

| relian a răspuns:

Cauta la fabricant in cartea masinii, ala spune ce rimuri suporta masina.
Daca esti in RO aia te taxeaza si daca pui altceva decat a venit masina din fabrica, chiar daca in carte spune ca poti sa pui si altceva laughing asta e RO.
Daca esti in America poti sa pui ce vrei tu si racheta in loc de roti laughing