| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am un ford transit si am o problema la motorasul care spala parbrizul.
Motorasul functioneaaza, (se aude cum bazaie), stergatoarele pornesc si solutie parbriz are 100%. De ce nu arunca apa pe geam? Duzele sunt noi.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Orificiile inghetate sau daca ai bagat apa inainte s-a format calcar si s-au infundat gaurile pe unde ies. Numai de la magazin sa adaugi la stergatoare solutie dinaia, sau fierbi bine apa in casa apoi adaugi putin cocolino sau fairy si nu mai ai treaba cu calcaru + va mirosi bine