| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am un golf 3 (1.4)si cateodata porneste si se opreste nu mereu face asta...eu prima data am crezut ca masina se afla in panta si se dezamorseaza pompa de benzina. aveti idee ce are.stima

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eheee... vesnica problema a golfuletului. Te apropii de perioada in care trebuie sa faci schimbul de ulei, sau deja a trecut acea perioada si nu ai schimbat uleiul la 10.000 de km sau un an, filtrul de combustibil este infundat ar putea fi o alta problema. Acestea sunt stiute la Golf, toata lumea cu Golf 3 si 4 se confrunta cu aceste 2 probleme, cand nu schimba la timp filtrul de benzina/motorina si/sau uleiul. Daca nu este nici una din acestea, verifica sistemul de elimentare, injectoare, fisele de la bujii si bujiile!

| sebastian11 a răspuns:

Du-te la n mecanic