| VortexExplorer a întrebat:

Salut,am un golf 4 și de când am luat-o dacă închid ușile din mașină de pe butonul de pe ușă se închid toate dar mai apoi cea a șoferului se deschide iar.Daca o închid din telecomandă rămâne închisă și cea a șoferului. Miam activat funcția să se închidă la 15km la ora toată ușile și e enervant ca îmi rămâne deschisă cea a șoferului, cum pot să rezolv?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O duci la service auto si o fac ei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt socat, este primul Golf 4 despre care aud ca are telecomanda functionala.
Te poti ajuta de o diagnoza pentru a venea daca sunt erori de la usi. Eventual mergi la cineva priceput in VCDS, sa vada daca o poate programa (coda).
Dar daca este inchidere centralizata aftermarket, sau alarma aftermarket conectata la inchiderea masinii, probabil este o masura de precautie a kitului respectiv, si nu poti schimba asta. Previne incuierea cheilor in masina, cat timp e contactul pus.

| VortexExplorer explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Masina avea închidere centralizată dar doar prin cheie sa răsucesc in butuc, i-am pus eu aftermarket prin cheie, creca de-aia rămâne deschisă ușa laughing)am și eu vcds nu am nicio eroare pe uși, de la kit creca e problema mersi oricum

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru VortexExplorer):

Cred ca este masura de precautie a masinii.
Cauta bine in VCDS, s-ar putea sa existe codare pentru asta.

| nigja30 a răspuns:

Da-i una