| Alin_Soare_1994 a întrebat:

Salut, am un Golf4 si am o problema cu ea. se aude un hurit, am ridicat rotile de pe fata, si am bagat o in toate treptele de viteze si tot asa se aude.
De curand mi am pus niste jante pe 17, zgomotul s-a accentuat cu putin.
Ce parere aveti?
Sa mentionez ca m-a sters unu acum vreo 6 luni si am tras in bordura

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Huruitul de regula vine de la rulment.
Daca o ridici pe cric la fiecare roata si invarti cu mana iti dai seama de la care este.

| Ironwin a răspuns:

E posibl sa ai un rulment pe duca (sau amandoi) incearca in mers sa vezi daca se accentueaza zgomotul in viraje, daca da, atunci in partea in care se aude mai tare acolo ai rulmentul defect.

| Alin_Soare_1994 explică (pentru Ironwin):

Pe partea dreapta se aude mai tare

| Mircea049202 a răspuns:

Salut. E greu sa-ti spună cineva aici ce poate fi, fara sa fie la fața locului. Cel mai bine e sa mergi la cineva de încredere la service.

| Emy6969 a răspuns:

Planetarele/directia.