| Danescu_Daniel_1999 a întrebat:

AM UN MK4 ford mondeo din 2008 2.0 tdci. De cateva zile il pornesc si imi apare check engine si nu se mai tureaza de loc. Dar nu face asa tot timpul. Cate o data merge normal cate o data apare check engine. Ce ar putea fi?

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Probabil unul din cei vreo 8 senzori face transmite date eronate la ECU. Sau poate ECU interpreteaza gresit acele date. Nu prea ai sanse sa nimeresti exact fara un tester. Costa intre 20 si 50 de lei si dureaza cateva minute.