| Gaciu_Veniamin_Andrei_1997 a întrebat:

Am un opel astra g. Am facut scurtcircuit la un bec din consola si nu mi se mai aprinde niciun bec in bord, dintre cele cu tensiunea reglabila din blocul de lumini, cand pun pozitia. Pozitiile din faruri se aprind. Ce am ars? sigurantele de pozitie sunt in regula.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E posibil sa fi ars reostatul, daca zici ca sigurantele sunt ok.
Reostatul e rotita aia de reglaj al intensitatii pentru luminile din bord, din blocul de lumini. Daca ai o cunostinta cu Astra G, roag-o sa-ti dea cateva secunde blocul de lumini, sa vezi daca functioneaza, ca sa nu cumperi un bloc de lumini degeaba.