| idontknow222 a întrebat:

Salut.
Am un Opel astra g, când am dat mai tare casetofonul s-a oprit și nu a mai pornit, credeam ca s-a ars casetofonul, am cumpărat altul și tot nu merge, și am observat ca nici bricheta, am umblat la siguranțe și sunt toate în regula, mașina pornește, luminile din bord sunt ok, știe cineva ce ar putea avea?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Simpu; verifică-ți siguranțele fuzibile

| idontknow222 explică (pentru sierra1):

Care sunt acelea? Eu le-am verificat pe cele din interiorul mașinii

| sierra1 a răspuns (pentru idontknow222):

Bricheta și aparatul sunt pe același circuit, verifică cu aparat de măsura sau lasă un electrician să verifice

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un electrician auto stie duo in servis

| Trioda a răspuns:

Salut!
Fa deosebirea dintre casetofon si difuzoare, adica ai pus alt casetofon NOU si tot nu functioneaza...pai este la mintea cocosului ca sau ars difuzoarele!
Deci nici primul casetofon NU este stricat...cauta pe cineva priceput, cunostinta etc sa iti testeze difuzoarele masinii.

Succes!

| idontknow222 explică (pentru Trioda):

Pai dacă nu mi se aprinde casetofonul... Nu i se aprinde display-ul