| Emanuel_Decarli_1996 a întrebat:

Salut am un opel astra H 2007 si mi sa blocat volanul si contactul incat nu pot invarti cheia in contact. Ce pot sai fac?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai permis de ceva timp, banuiesc ca stii cum trebuie sa invarti de cheie ca sa deblochezi un volan. Daca nu, ala e sistem anti-copii, si n-am de ce sa-ti explic cum sa treci de el.
Daca nu esti copil care fura masina familiei, si chiar nu se poate debloca volanul, cheama pe cineva de la service, dar nu un mecanic unsuros, ci pe cineva de la electricitate, sa stie 'cu ce se mananca' un contact, si cum se desface bordul, de ceva.

| BigG a răspuns:

Invarte de volan in timp ce invarti de cheie.