| Eduard198 a întrebat:

Salut am un opel vectra c motor 2000 din 2003
Si de curand am schimbat la ea flanse si amortizoare fata spate si ceea ce nu inteleg ca tot se aude ca dracu cand dau in gropi, tin sa precizez ca am arucri de GTS pe ea... asta sa fie problema? Eu am luat-o foarte ieftin si vreau sa bag ceva bani in ea, prima data am zis sa umblu pe sub ea si sa schimb cam tot si dupa sa umblu si pe la motor care ma ajuta cu treaba asta va rog nu stiu ce sa mai schimb sa nu se mai auda asa...

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Verifica bieletele, bucsele de la brate si pivotii.
Ridica masina si trage de fiecare roata in parte, vezi unde are joc, baga si levierul la articulatii.

| OldSoul a răspuns:

Problema ta e la brate.
De acolo ar fi trebuit sa incepi.