| Dudauilieadrian a întrebat:

Salut, am un passat b6 din 2007 2.0 diesel în stânga baga foarte puțin căldură la parbriz și un pic in bord, dar in dreapta baga rece și la picioare doar rece, care ar fi problema și cam cat ar ajunge costul reparației in total la un service un preț +-?

1 răspuns:
| KovacsB a răspuns:

Problema des intalnita, trebuie inlocuit radiatorul de caldura dureaza 30 min operatia fara sa demontezi bord sau alte tampenii. Sa nu incerci curatarea ca nu tine decat cateva luni. Trebuie spalata instalatia si inlocuit lichidul de racire.Un radiator nou denso e 160 lei, lichidul tot cam atat.