| alexsaxx2323 a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un Mercedes Ml320 2007 cutie automata.
Si cel mai des in special la rece, daca accelerez usor simt bruscari, smucituri gen ca si intreruperile.
Unii spun ca este convertizorul problema.
Putin ajutor?
Care ar fi problemele si cat ar fi costul la un service?
Multumesc

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tine mult sau doar la pornire cateva secunde? Injectoarele sau pompa pot fi

| relian a răspuns:

Daca ar fi convertizorul, sincer nu stiu cei ala, dar banui ca este ambreajul, ala numit si Torque converter.Eui daca despre asta este vorba si ar fi ceva defect la el, ar trebuie sa ai lumina aprinsa de la check engine.
Cand achizitionezi masini, ar fi bine sa scanezi masina aia, sa nu ai probleme, sa nu ai nici o lumina la bord aprinsa.Cand vezi o masina cu ceva lumini la bord aprinse du-te militar laughing cum sa cumperi masina cu probleme? Nu stiu cum pot unia sa vanda asa ceva.
Bine in cazul tau nu ai spus ce lumini are aprinse la bord,sau daca ar avea ceva lumini.
Deci o masina normala,buna nu trebuie sa aiba aprinse lumini la bord ok?
In caz ca ai asa ceva, atunci mergi si pune testeru pe ea cum zic romanii, ala iti zice cam ce probleme ar fi.
Pana sa afli tu de cost, trebuie sa cunosti problema, deci trebuie sa faci ceva teste la masina doara sa afli care ar fi problemele, dupa aia poti intreba pe aia de cost.
Dar cu masinile niciodata nu se stie exact de costuri laughing

| crysty1222 a răspuns:

Pot fi mai multe probleme, de la cutie, motor pana la partea de alimentare. Cel mai bine ar fi sa mergi intr-un service autorizat, si in urma unei investigatii iti vor spune mecanicii care e problema si costurile aferente. Aici degeaba ne dam cu parerea. Putem spune ca problema e de la cutia automata, dar in service mecanicii iti pot spune ca e din alta parte problema si nu rezolvi nimic asa. Bafta!