| Georgian_Georgian_1996 a întrebat:

Salut.
Am un renault megane 2 din 2004 si am intampinat o problema la masina daca ma puteti ajuta va rog.
Aseara cand am ajuns acasa am blocat masina din cartela si de dimineata cand sa plec in oras masina nu se mai debloca din cartela, de ce oare? Va rog daca puteti sa ma ajutati

3 răspunsuri:
| PaulStudio a răspuns:

Pot fii mai multi factori. Unul ar fi frigul, altul bateria din telecomanda, daca nu se mai aprindea ledul, sau modulul de inchidere centralizata

| Georgian_Georgian_1996 explică (pentru PaulStudio):

Si eu am zis ca este bateria din cartela asa ca am schimbat o si nimic...

| PaulStudio a răspuns (pentru Georgian_Georgian_1996):

Incearca sa sincronizezi telecomanda cu masina,
Acuma nu stiu cum se face la renault dar la opel astra bagi cheia in contact rotesti pana la pozitia 3 si tii apasat pe un buton de pe cheie, poti incerca