| Hollows a întrebat:

Salut.
Am un Reno Megan 2 din 2006, 1.6 benzina si a aparut o problema la cartela (cheie).
Daca zgudui cartela masina se deschide, nu doar daca zgudui, daca o misc de sus in jos sau invers se deschide.

E amuzant cand vrei sa o deschizi, dar cand vrei sa o inchizi devine enervant.

A mai patit cineva asa ceva?
Am 2 chei, dar a 2 -a nu porneste motorul, masina nu vede cheia.

3 răspunsuri:
| CassiusAlexander a răspuns:

Dacă scrie Reno pe mașină cred că e ceva aftermarket din china. Evident că nu merge. Pe original scrie Renault. Au și uși.

| Hollows explică (pentru CassiusAlexander):

E Renaul Megane, am gresit eu...

| CassiusAlexander a răspuns (pentru Hollows):

Nici acum nu ti-a iesit. Poate din a 3-a.