| Damian_Roland_1996 a întrebat:

Salut, am un scuter aprilia sr cu set de 80cc si are o problema mi se blocheaza pistonul cand merg la drum intins sau si pe liber daca il turez maxim.dar daca merg cu el frumos pana in 50km/h merge ok nu are nimic doar cand vreau sa prind viteza
P.S. am schimbat rulmenti de la ambielaj si am pus ulei castrol 2t

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Nu are cum sa ti se blocheze, un piston blocat inseamna ca s-a calat/gripat. gandeste putin logic

| Damian_Roland_1996 explică (pentru DaniTDCI):

Atunci ce sa se blocheze dacă nu pistonul? ca se oprește motorul și nici nu învârte electromotorul și nici nu pot da la pedala..numai după câteva secunde își revine dau la pedala și merge iar