| George915 a întrebat:

Salut, am un scuter de 49cm3 și îl porneam la pedala. Când am dat odată de ea, pedala nu mai urca sus, s-a blocat acolo jos și abia am ridicat-o. Apoi am pornit scuterul și Trebuie sa țin pedala într-un anumit mod, altfel suna foarte urat. Ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-a spart mecanismul din interior. Trebuie desfacut acolo de un mecanic, si inlocuit ce e nevoie.
Probabil e un pinion cu un cuplaj de tip "rac", cu arc, iar tie ti s-a rupt arcul. Nu poti sti, pana nu il desfaci.

| George915 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Se poate sa schimb numai arcul? Sau se poate sa fie căzut? Am mers tare pe gropi mari și multi km asa

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru George915):

Nu cred. Probabil trebuie toata piesa.