| MariusMarin123 a întrebat:

Am un VW Touran 2.0 TDI BMM si la cald se aude un huruit la relantii iar cand apas ambreiajul dispare acel zgomot, se aude tare doar la cald si uneori foarte incet la rece aproape insesizabil.
Care ar putea fi problema?

4 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Din ce ai descris pare volantul. Citeste pe forum-uri despre volant si simptome și îți faci o idee.

| MariusMarin123 explică (pentru CristianCRS):

Am căutat si n-am gasit nimic, mentionez ca ca nu este o bataie si este huruit si se aude la cald, cred ca ar putea fi rulmentul de presiune

| Daniel323 a răspuns:

Treaba este ca trebuie sa schimbi ambreiajul cat de curand.

| Daniel323 a răspuns:

Treaba este ca trebuie sa schimbi tot ambreiajul cat de curand.