| Ionut8272 a întrebat:

Salut
Am venit din Anglia cu o masina inregistrata acolo, cat timp am stat in Romania mi-a expirat MOT-ul (ITP). Acum vreau sa ma intorc in Anglia cu masina si as vrea sa stiu daca la vama in Romania ma vor controla si la MOT sau daca imi vor cere doar cartea masinii. Rog sa raspunda doar cei care stiu sau au trecut prin asta.
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Uite aici in articol scrie ca poti face itp-ul in Romania https://www.pint.ro/......l-in-tara, daca au schimbat din 2022, te poti interesa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E fix cum îți e norocul

| mihai69 a răspuns:

La p.c.t.f. ți se cere doar talonul, nu se verifică itp-ul.

| Holiday a răspuns (pentru mihai69):

Pai exact in talon scrie valabilitatea ITP.hee hee

| Ionut8272 explică (pentru Holiday):

Pe talonul unei masini din UK nu scrie ITP

| mihai69 a răspuns (pentru Holiday):

Scrie (sau nu, depinde de țara emitentă), dar polițiștii de frontieră NU verifică dacă e valabil. Nu e treaba lor. Ei se uită după VIN, să nu fie mașina furată sau dată în urmărire.

| norisorulpufos a răspuns:

Poti face I.T.P in ro