| Raulito_Raul_1995 a întrebat:

Salut as avea o intrebare cat ar costa aproximativ taxa de inmatriculare pentru o masina cumparata de la porsche leasing motor 1.9 TDI 105 cp an fabricatie 2006 Euro 3

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti calcula singur timbrul de mediu, introducand datele cerute in calculatorul oficial ANAF:
https://static.anaf.ro/......_2016.html
La aceasta se va mai adauga, dupa caz, ITP, RCA, impozitul anual, numerele de circulatie si rovinieta, suma acestora putand fi de cca 2.500 lei.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca este fabricatie 2006 ar trebui sa fie E4 si taxa ar fi in jur de 500E. CO2 in jur de 140.
Daca este E3 mai adaugi inca 1500E.

| Celcareajuta a răspuns:

Pe la 2000 de euro