| Cristyan9801 a întrebat:

Salut as dori sa mi iau un scuter deoarece fac 16 ani! Ce acte imi trebuiesc pentru a circula prin localitate si ce ar trebui sa invat pentru permis? P.S Daca stiti anunturi cu scutere noi/ second -hand dati un link vreau sa nu depaseasca 49 cm3 dau funda big grin

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Pai trebuie sa il inregistrezi la primarie, sa ii faci rca, itp. Pentru permis in mare parte ai nevoie in special de legislatie, poti cauta pe net chestionare. Examenul practic pentru permis de scuter se da in poligon.

| Codrutz97 a răspuns:

De unde esti ca eu vreau sa vand scuterul. Este Yamaha MBK de 49 cm3. Eu vreau sa imi iau unul de 125 cm3 pentru ca iau permisul acum in iunie.